У повсякденній практиці косметологи дуже часто зустрічаються зі скаргами клієнтів на роширені пори. Ця проблема є характерною для усіх вікових груп пацієнтів і найчастіше зустрічається у людей з комбінованим та жирним типом шкіри. Широкі пори створюють враження недоглянутої шкіри, надають обличчю сіруватого відтінку. Зони, для яких особливо характерна ця проблема – Т-зона (міжбрів’я), ніс, підборіддя.
Рівень інтенсивності роботи сальних залоз і, як наслідок, форма і ширина пор задається генетично, тобто передається від батьків дітям. Проте це не означає, що якщо у клієнта від народження широкі пори, то нічого з цим уже не зробиш. Адже на ширину пор поряд з генетичним фактором у великій мірі впливають інші чинники: догляд за шкірою в домашніх та салонних умовах, діяльність ендокринної системи, тип харчування, функціонування імунної системи, стреси.
Отже, проблему розширених пор можна і потрібно корегувати і контролювати. Цей процес має бути чітким і систематизованим. Косметолог після консультації повинен визначити імовірні причини виникнення проблеми, пояснити як на них можна вплинути і спланувати методичний підхід до косметологічної її корекції. План дій включає: професійний салонний догляд, правильний домашній догляд, контроль харчування та питного режиму, консультації лікарів ендокринологів, гінекологів, гастроентерологів.
Сучасна косметологія володіє широкими можливостями у питанні корекції розширених пор. Ефективні апаратні та терапевтичні косметологічні процедури здатні в значній мірі звузити пори, і цим надати шкірі свіжого однотонного кольору, доглянутого вигляду. Серед ефективних апаратних новітніх процедур варто зазначити процедури мікродермабразії та лазерогенезису.